Menü
  YATAY TİP KIZGIN YAĞ KAZANLARI

  • Kızgın yag kazanı iç içe geçirilmiş spiral bükülmüş borulardan 3 geçişli olarak dizayn edilmiştir . Yanma hücresi alevin serpantin borularına temas etmeyecek, yüksek sıcaklıkta oluşan gerilimlerden etkilenmiyecek şekilde tasarlanmıştır.Düşük yakma hücresi yüküne göre dizaynı sayesinde ısının serpantiler üzerinde homojen dağılmasını ve aşırı ısı yüküne maruz kalmasını önler. Bu sayede serpantin ömrünün maksimum uzunlukta olması sağlanır. kızgın yağ kazanlarımız sentetik yağ özelliklerine bağlı olarak 300 derece ye kadar çalışabilmektedir. Kızgın yag kazanlarının başlıaca özellikler ve avantajları şu şekildedir


  • AVANTAJLAR

   DIESEL – FUEL-OIL YAKITLI OLARAK ÇALIŞABİLME
   ÇALIŞMA KAPASİTESİ ARALIĞI 290 – 7.000 KW
   Kızgın yağ kazanlarının ısıtma yüzeyleri “DIN 4754” standartlarına uygun tarzda iç içe geçirilmiş, spiral bükülmüş borudan ve 3 geçişli olarak imal edilmektedir.
   Serpantin boruları olarak “DIN 2448 / 17175” standartında St 35.8 kalite, dikişsiz çelik çekme borular kullanılmaktadır.
   Serpantin boru ek yerleri argon kaynağı ile kaynatılıp, %100 ultrasonik film çekilerek kontrolleri sağlanmaktadır.
   Kazan ekipmanları ve aksesuarlarında kendisini bu alanda ispatlamış dünya markalarının ürünleri kullanılmaktadır.
   Kızgın yağ kazanında ısı kayıplarını asgariye indirmek için, kazan gövdesi 100mm kalınlıkta KAYA yünü ile izole edilir ve izolasyon üzeri 1mm kalınlıkta ALİMİYUM LEVHA ile kaplanır.
   BASINÇSIZ OLARAK ÇALIŞABİLME
   PATLAMA RİSKİNİN OLMAMASI
   KOROZYON RİSKİNİN AZ OLMASI VE BUNA BAĞLI OLARAK SİSTEM ÖMRÜNÜN UZUN OLMASI